Bóbr

Zwierzęta te prowadzą ziemno-wodny tryb życia zbliżony do bobra europejskiego. Zamieszkują zalesione pobrzeża rzek. Najczęściej są aktywne nocą, w ciągu dnia pojawiają się rzadko. Zwykle nie oddalają się od wody. Świetnie pływają i nurkują; pod wodą mogą przebywać do 15 minut. Żyją w rodzinach do 8 osobników: pary dorosłych i młodych (do dwóch lat)

Osoby urodzone pod tym znakiem racjonalnie podchodzą do życia, cenią sobie spokój, harmonię i bezpieczeństwo. Rodzina jest dla nich najważniejszą wartością, a dbanie o dobro swoich bliskich nadrzędnym celem. Takie osoby nie są spontaniczne, nie lubią zmian, ani nieznanych sytuacji.

Uczucia – Bobry lubią kochać bezpiecznie i wytrwale. Są wiernymi i troskliwymi partnerami. Bóbr nie lubi przelotnych miłostek, które burzą spokój i niosą same komplikacje. Potrzebni są mu partnerzy mniej uparci od niego, ustępliwi dyplomaci, bowiem lubi on przeforsować swoje zdanie i nie lubi zmieniać upodobań seksualnych. W miłości delektuje się wszelkimi zmysłami czym uzupełnia dosyć ograniczoną namiętność.

Zdrowie i praca – Bobry uwielbiają smakołyki co często ma zgubny wpływ na ich figurę. Najdelikatniejsza u Bobra jest szyja i gardło – częste zapalenia migdałów oraz chrypki męczą go znacznie częściej niż urodzonych pod innym znakiem. Poza tym czułym punktem cechuje go duża witalność i odporność. Jest to niezwykle ważne dla sumiennego i wytrwale wypełniającego swe obowiązki Bobra. Są one bowiem pracownikami wysoko cenionymi przez pryncypałów, którzy całkowicie polegają na ich rzetelności i wiedzy. Tymczasem sumienny Bóbr wytrwale gromadzi dobra materialne, stanowiące podstawę bytu dla jego rodziny.

Powiązane