Dzięcioł

Ptak wielkości drozda, nieco mniejszy od kosa, o kontrastowym upierzeniu, ściśle związany z korowiną drzew. Ma mocny, dłutowaty ciemnoszary dziób i szare nogi. Ptak nie jest płochliwy, choć zachowuje ostrożność. Wydają dźwięki inne niż ptaki wróblowe. Śpiew zastąpiło bębnienie o korę drzewa, które służy oznajmianiu o zajętym terytorium i gotowości do jego obrony, oraz ma przywabiać partnera. Bębnią obie płcie. Jest to krótka seria szybko powtarzanych mocnych uderzeń dziobem.

Dzięcioł jest wrażliwy, emocjonalny i tajemniczy. Troskliwy, opiekuńczy i czuły. Jednak czasem potrafi zamęczać swoją troską innych i nie potrafi przyjmować odmowy.

Uczucia – Dzięcioł, lubiący stabilizację również w uczuciach, ceni sobie jasną sytuację. Jego uczucia są niezwykle głębokie, często raz na całe życie. Miłość jest dla niego bardzo ważnym elementem powodzenia życiowego. Nie pochwala flirtów i krótkotrwałych znajomości. Swojemu partnerowi ofiarowuje się całkowicie. Stawia na pełną harmonię we dwoje. Dzięcioły nie lubią dzielić się szczęściem osobistym z innymi, lubią przebywać tylko we dwoje, jak ptaszki w gniazdku.

Zdrowie i praca – Dzięcioł cieszy się zazwyczaj dobrym zdrowiem. Przykre dla otoczenia są częste zmiany jego nastroju. Jest to znak najbardziej wrażliwy na ból. Jeśli już miewa kłopoty zdrowotne to zazwyczaj z żołądkiem. Jest to odbiciem jego nadwrażliwej natury i tłumienia w sobie wszelkich kłopotów. Dzięcioł również w pracy ceni sobie małą stabilizację. Nie marzy o wielkich zadaniach i wielkiej karierze zawodowej, cieszą go małe, poparte solidną pracą sukcesy. Lubiący swą pracę Dzięcioł angażuje się w swe zajęcie z całkowitym poświęceniem.

Powiązane