Łosoś

Łosoś jest rybą drapieżną. Początkowo żywi się skorupiakami planktonowymi i larwami owadów, później mniejszymi rybami oraz skorupiakami. Typowa ryba anadromiczna tzn. wędrująca na czas rozrodu z mórz do rzek. W czasie tej wędrówki łososie kierują się zapachem wody w miejscu, w którym przyszły na świat. W trakcie przekraczania granicy wód słodkich i słonych dokonują się w ich organizmach zmiany biochemiczne i fizjologiczne. W trakcie wędrówki nie pobierają pokarmu.

Łosoś jest pogodny, optymistycznie nastawiony do życia, ciepły i serdeczny. Bardzo towarzyski, świetnie czuje się wśród ludzi. Nie radzi sobie z samotnością i robi wszystko, żeby jej unikać.

Uczucia – nasz niestrudzony wojownik również w uczuciach jest władczo wspaniały. W miłości spełnia się bez reszty. Upatrzony cel obdarza bezgranicznym, burzliwym i romantycznym uczuciem. Łososie są wspaniałymi kochankami. Miłość platoniczna jest nie dla nich. Pragną zawładnąć ciałem, duszą i intelektem swego wybranka, a zazdrość jest zbyt często ich siostrą. Miłość z Łososiem jest trudna, ale na pewno pełna i nietuzinkowa.

Zdrowie i praca – Urodzonym w totemie Łososia chciałoby się pozazdrościć dobrego zdrowia, które idzie w parze z radością życia. Czasami, gdy przekroczą granice wytrzymałości mogą pojawić się drobne kłopoty, najczęściej ze strony układu krążenia i kręgosłupa. Ambicją Łososia jest przewodzenie, co zapewni mu zdobyte wykształcenie i predyspozycje psychiczne. Nie spodziewajmy się, że spotkamy lwa na stanowisku podwładnego, to on lubi pociągać za sznureczki. Lubi ryzykować, a najbardziej zwariowane pomysły udaje mu się do końca pomyślnie zrealizować.

Powiązane