Sowa

Sowy nie są blisko spokrewnione ze szponiastymi. Wykazują z nimi konwergencję. Wśród cech wspólnych można wymienić: ostre dzioby i szpony, dobry wzrok, zdolność widzenia stereoskopowego. Sowie upierzenie jest gęste i miękkie. Sowy zamieszkują bardzo różnorodne środowiska, ale większość gatunków preferuje lasy. większość sów poluje używając przede wszystkim słuchu, ale charakteryzują się one również doskonale rozwiniętym wzrokiem, dostosowanym do widzenia w słabym oświetleniu.

Sowa kocha wolność i niezależność. To inteligentny i kreatywny indywidualista. Jednak jej dzika i burzliwa natura sprawia, że może mieć problemy z dogadywaniem się z innymi.

Uczucia – Dla Sowy życie jest jedną wielką przygodą. Na tę przygodę składa się również i miłość. Potrzebuje intelektualnej rozmowy ze swoim partnerem, flirtu inteligentnego, błyskotliwego i badawczego. Gdy partner spełnia oczekiwania Sowy wówczas oboje mogą przeżyć wspaniałą erotyczną przygodę. Często jest to tylko przygoda, gdyż Sowy nie lubią trwałych związków – tak więc przelotny związek satysfakcjonuje Sowę, jeżeli tylko jest w pełni atrakcyjny i stale urozmaicany.

Zdrowie i praca – Przesadne ćwiczenia fizyczne mogą źle wpłynąć na delikatne u Sowy stawy skokowe, biodra i uda. Mogą pojawić się również kłopoty z utrzymaniem dobrej figury gdyż Sowa uwielbia dobre jedzenie i szlachetne trunki. Wątroba też nie lubi takich ekscesów a więc, przede wszystkim – odrobina dyscypliny w diecie. Dobre zdrowie pomoże Sowie w efektywnym wykorzystywaniu wielu talentów i osiągnięciu zamierzonego sukcesu. Aby rozwinąć w pełni skrzydła Sowa musi zajmować wysokie, samodzielne stanowisko z możliwością podejmowania decyzji.

Powiązane