Tarot

Pojęcie, jakim jest Tarot, początkowo oznaczało grę karcianą. Szybko jednak, odkryto jego inne wyjątkowe moce i rozpoczęto używać kart Tarota do wróżenia. Dzisiaj pojęcie Tarot oznacza już wyłącznie wróżbę karcianą.

Jak twierdzą osoby, które zajmują się wróżeniem za pomocą układów Tarota, nie każdy może i powinien się nimi posługiwać. Ich zdaniem, karty te posiadają bardzo dużą tajemną moc, która spożytkowana w niewłaściwy sposób, może okazać się fatalna w skutkach. Tarociści twierdzą ponadto, że są to jedyne karty, które nigdy się nie mylą. Odkrywając prawdę zawartą w kartach Tarota, wróżbita zagłębia się w ich znacznie, a im bardziej jest skupiony na wróżbie, tym bardziej Tarot wpływa na funkcjonowanie jego umysłu. Dzięki temu wprawna wróżka – tarocistka jest w stanie niemal szczegółowo odtworzyć przyszłe, teraźniejsze jak i przeszłe wydarzenia.

Do wykonania wróżby z pomocą Tarota, potrzebna jest talia składająca się z 78 kart. 22 karty tworzą tak zwane Wielkie Arkana, zaś 56 kart to Arkana Małe. Każdej z kart przypisane jest inne znaczenie, które odczytuje się na podstawie umieszczonych symboli: numery, postacie, nazwy. Karty Tarota można zapytać o każdą wybraną sferę życia. Należy jednak być wówczas bardzo skupionym na zadawanym pytaniu. Nie można też być nastawionym sceptycznie do przekazu, jaki chcemy otrzymać, gdyż wówczas wróżba może się nie udać.

Zdania na temat tego, skąd wziął się Tarot są podzielone. Niektórzy twierdzą, że wywodzi się on z czasów Starożytnego Egiptu, a do Europy przybył wraz z Romami. Inni z kolei uważają, że jego początki należy przypisać narodzinom okultyzmu. Bez względu jednak na to, skąd i kiedy Tarot przybył do Europy a potem także i do Polski, jedno jest pewne: obecnie są to jedne z najbardziej powszechnych karcianych wróżb, po które sięgamy głównie wtedy, gdy czujemy się zagubieni lub gdy trapią nas problemy różnej natury.

Powiązane