Wilk

Wilki występują w lasach, na równinach, pustyniach, w terenach górskich i bagiennych. Są gatunkiem terytorialnym. Wyznaczają rewir, do którego nie dopuszczają osobników nie należących do watahy. Stada wilków liczą do 20 osobników, zwykle jednak są znacznie mniej liczne, będąc grupą rodzinną składającą się z pary rodzicielskiej, młodych i ewentualnie części wilków z poprzedniego miotu. Długość życia to w warunkach naturalnych od 12 do 16 lat, w niewoli do 20 lat.

Wilk jest bardzo wrażliwy i pełen empatii. Przejmuje się losem innych, chętnie pomaga i dzieli się, tym co ma. Bywa zbyt emocjonalny, łatwo daje się zmanipulować i wykorzystać.

Uczucia – Wilk cierpliwie czeka na odpowiedniego partnera zdając sobie sprawę, iż będzie to uczucie jedno na całe życie. Nie są namiętnymi kochankami ale lubią obdarzać i być obdarzanymi czułością i ciepłym słowem. Ten wierny przyjaciel często idealizuje swego wybranka, który nawet noszony na rękach nie zawsze docenia swoje szczęście, niejednokrotnie dopatrując się matactw w małych tajemnicach swojego Wilczura.

Zdrowie i praca – uciekający przed rzeczywistością Wilk zakłada różowe okulary aby ujrzeć świat iluzji i marzeń. Pomagają mu w tym różnego rodzaju używki. Powinien ćwiczyć wewnętrzną dyscyplinę, próbować być bardziej cierpliwym wobec otoczenia aby mężnie stawiać czoło trudnościom. Na szczególną troskę zasługują nogi – poświęć im Wilku nieco więcej uwagi i czasu.  Do sukcesu Wilk dochodzi zazwyczaj pomalutku i łagodnie nie zużywając na to wcale nadmiaru energii. Darząc bliźnich ciepłymi uczuciami potrafi znakomicie znaleźć się w zawodach medycznych i działalności charytatywnej. Jego szczególna wrażliwość doskonale sprawdza się w sztukach pięknych i zawodach artystycznych.

Powiązane