Sokół

Charakteryzują się silną budową ciała. Mają mocny, krótki, zakończony hakiem dziób. Na bocznych krawędziach górnej części dzioba umieszczony jest wyrostek – tzw. „sokoli ząb”, a na dolnej części – odpowiadające mu wgłębienie. „Sokoli ząb” pozwala im uśmiercać ofiary poprzez chwyt za kark i zgniatanie kręgów szyjnych. Wąskie i długie skrzydła umożliwiają im zręczny i szybki lot.

Sokół symbolizuje wiosnę i czas odrodzenia. Osoby spod tego znaku są energiczne, spontaniczne i pozytywnie nastawione do świata oraz ludzi. Są odważne i nie boją się wyzwań. Czasem brakuje im cierpliwości i łatwo wpadają w złość.

Uczucia – Sokół w sprawach uczucia kieruje się również namiętnością. Działa spontanicznie i płomiennie. Uwielbia być szaleńczo zakochanym. Jednak trwałość tego uczucia jest wątpliwa. Nie jest to partner grzeszący nadmiarem wierności. Szaleńczo zakochany potrafi być niekonwencjonalnym romantykiem. Jako istota egoistyczna bywa nieprawdopodobnie zazdrosny uważając się za niespotykany dar niebios dla partnera. Chce być podziwiany i uwielbiany.

Zdrowie i praca – Chcąc być jak najbardziej wydajnym pracują szaleńczo i ponad miarę. Stres objawia się u Sokoła bólami głowy lub migreną. Przynależność tego totemu do żywiołu ognia może powodować drażliwość i podwyższenie ciśnienia. Sokół lubi pracę samodzielną i niezależną. Uwielbia sam podejmować decyzje. Planowanie nie jest jego najmocniejszą stroną. Jego zaangażowanie bez reszty w sprawy zawodowe mobilizuje także pozostałych pracowników. Te wspólne działania dodają skrzydeł Sokołowi do dalszej wzmożonej pracy.

Powiązane