Jeleń

Z natury jest zwierzęciem dziennym, ale pod wpływem czynników zewnętrznych (obecność drapieżników, ludzi) zakłócających jego spokój i poczucie bezpieczeństwa prowadzi głównie nocny tryb życia, w dzień ukrywając się w leśnych gęstwinach. Rozpoczyna żerowanie po zmierzchu, a nad ranem wraca do swojej kryjówki. W ciągu dnia żeruje w miejscach, w których nie wyczuwa żadnego zagrożenia.

Jeleń jest duchowym przewodnikiem osób kreatywnych, obdarzonych ogromną wyobraźnią, inteligentnych i uzdolnionych. Taki osoby są otwarte i towarzyskie, miewają jednak zmienne nastroje i są kapryśne.

Uczucia – Wiele będzie zależało od tego, jakiego partnera dobierze sobie Jeleń na wspólną drogę. Urodzony w tym znaku, będący z natury flirciarzem, nie bardzo radzi sobie w długotrwałym związku. Tolerancyjny partner pozwoli mu wytrwać, choć z wieloma burzami, w dłuższym układzie uczuciowym. Nie wypływa to absolutnie ze złej woli Jeleni. Są one astrologicznie przypisane do flirtu i uwodzenia płci przeciwnej. Zauroczonego osobnika rzucają na kolana. Zaloty rozpoczynają od uwodzicielskich opowieści złotoustego kochanka.

Zdrowie i praca – Natura pędziwiatra i człowieka o niezwykłej aktywności zawodowej powoduje silne stresy. Ich układ nerwowy od czasu do czasu domaga się „urlopu”. Jeleń posiada również bardzo wrażliwy układ oddechowy. Każde przeziębienie należy dokładnie wyleczyć, aby nie dopuścić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. Urodzeni pracoholicy, nie znoszący stagnacji, która ich dobija, spalają się w działaniach zarówno intelektualnych jak i praktycznych. Uwielbiają działać dla innych, każdy człowiek stymuluje ich do działania. Swoje decyzje potrafią trafnie uargumentować; również sfera interesów nie jest im obca. Jeleń musi stale działać. Uwielbia służbowe podróże i ciągły ruch.

Powiązane