Gęś

Gęsi – podrodzina ptaków z rodziny kaczkowatych. Obejmuje gatunki wodne, zamieszkujące cały świat. W upierzeniu brak dymorfizmu płciowego. Dorosłe gąsiory są jednak nieco większe od gęsi. Ogólna barwa szaropopielata, wierzch i boki z poprzecznym prążkowaniem, spód jaśniejszy z ciemniejszym pręgowaniem. Odznacza się niebywałą wiernością – łączy się w pary na całe życie, a gdy jeden z partnerów zginie, drugi pozostaje już na stałe samotny. Lecąc stadem w powietrzu tworzą charakterystyczną formację zwaną kluczem.

Osoba spod tego znaku jest ambitna, pewna siebie i przekonana o własnej wyjątkowości. Czasem bywa próżna i zapatrzona w siebie, może nie zauważać innych i pomijać ich potrzeby.

Uczucia – Gęś jest wspaniałym partnerem na całe życie. Nie zawiedzie, nie zdradzi, nie oszuka. Miłość jest takim samym elementem jak praca i nie można jej traktować lekceważąco ani przelotnie. Na całkowite oddanie się ukochanej osobie potrzebuje Gęś czasami wiele czasu. Potrzebne jest jej do spełnienia w miłości pełne zaufanie do partnera. Gdy te przeszkody zostaną pokonane powstanie wspaniałe gniazdo rodzinne oparte na wzajemnej życzliwości i miłości. Gęś będzie ostrożnie dawkowała seks i uwodzicielskie uśmiechy tak aby nie stały się one chlebem powszednim.

Zdrowie i praca – Duży zasób witalności i całkiem niezła kondycja to duże atuty naszej Gąski. Dba ona o zdrowie, nie pozwalając sobie zbytnio na łakomstwo. Często jednak psikusa sprawia jej skóra, podatna na alergie i podrażnienia oraz stawy kolanowe. Osiąga ona wytrwale kolejne szczeble kariery nie pozostawiając nic przypadkowi. Do zawodu przygotowana jest gruntownie, poznanie kolejnych tajników wiedzy zostało dokładnie zaplanowane. Gęś na pewno niczym niestosownym nas nie zaskoczy, będzie z szacunkiem odnosić się do podwładnych.

Powiązane