Niedźwiedź

Długość ciała wynosi 1-2,8 m, masa 180-680 kg; samce są przeciętnie 1,8 raza cięższe od samic. Sierść ma barwę od jasnopłowej po ciemnobrązową. Pysk zaokrąglony, uszy krótkie i okrągłe. Pazury przednich łap są bardzo długie, dzięki czemu mogą z powodzeniem grzebać w ziemi. Zamieszkują tereny otwarte, takie jak tundra, górskie łąki i wybrzeża. Preferują obszary położone nad rzekami lub strumieniami. Są wszystkożerne. Pierwotnie zamieszkiwał rozległe obszary Ameryki Północnej.

Osoby urodzone pod tym znakiem są sumienne, dokładne i świetnie zorganizowane. Są niechętne do próbowania nieznanych rzeczy i poznawania nowych ludzi. Niestety taka rutyna na dłuższą metę może im szkodzić.

Uczucia – Powolny obserwator, ukrywa długo swe uczucia, nie działa spontanicznie. Ma kłopoty z przekazywaniem swych uczuć, czuje się skrępowany w towarzystwie ukochanej osoby. Z tego powodu jego zachowanie jest określane mianem niedźwiedziowatego. Pod grubym „futrem” naszego misiaczka żarzą się delikatne, romantyczne uczucia przemieszane z odrobiną szaleństwa i romantyczności. Kto to dostrzeże, będzie mile rozczarowany.

Zdrowie i praca – Niedźwiedź często jest niezadowolony, a wynika to z jego powściągliwości w dogadzaniu sobie. Układ pokarmowy jest najsłabszą stroną ich organizmu, reaguje on bowiem bardzo silnie na częsty dyskomfort psychiczny. Należy więc odpowiednio się odżywiać i dbać o mało odporny system nerwowy. Mierz siły na zamiary, jesteś szanowanym pracownikiem z ugruntowaną wiedzą i dobrymi wynikami. Lubisz pomagać innym, często poświęcasz się profesji medycznej i terapeutycznej. Skromność i poświęcenie to dzisiaj bardzo rzadkie, ale jakże cenne wartości.

Powiązane