Piątka

Jeśli suma cyfr Twojej daty urodzenia wynosi 5, oznacza to, że jesteś numerologiczną Piątką.

Piątki to osoby zmienne i niepokorne. Kochają zmiany i nowe wyzwania. Zawsze dążą do niezależności i wolności w wyrażaniu swoich przekonań.

Piątki żyją z dnia na dzień – nie dla nich plany, rutyna i monotonia. Mają dusze rewolucjonistów, nie obawiają się odrzucać starych poglądów i metod postępowania. Niezależność jest ich główną cechą. Często zmieniają zdanie lub nastrój lub podejmują decyzje pod wpływem chwili.

W życiu kierują się swoiście pojętą logiką i naginają fakty do swoich potrzeb. Łatwo przystosowują się do zmieniających się okoliczności, uwielbiają przygody i podróże. Uczą się bardzo szybko, cechuje je niezmordowana ciekawość.

Problemem Piątek jest brak koncentracji i zbytnie rozpraszanie życiowej energii. Potrafią też bez skrupułów wykorzystać innych dla realizacji swych planów.Mimo tego mają wielu znajomych i dobrze dają sobie radę w każdym towarzystwie. Są czułe na piękno i sztukę, interesują się duchową stroną egzystencji. Cechuje je wrodzone poczucie humoru i umiejętność zjednywania sobie przyjaciół.

Wbrew pozorom Piątki to osoby nieśmiałe. Brak pewności siebie przykrywają rozmownością i śmiechem. Bywają jednak konfliktowe, bo mają cięty język i pozwalają się prowokować. Uraz nie pamiętają długo, nie są mściwe.

Pociągają je wszelkie nowości, często też zmieniają pracę. Nie pragną stanowisk czy wielkiego zysku, a ciekawego i emocjonującego zajęcia. Są doskonałymi handlowcami, reporterami, sportowcami, specjalistami od reklamy. Niestety – więcej czynności rozpoczynają, niż kończą. Rzadko mają oszczędności, a ich sytuacja finansowa jest bardzo zmienna.

Piątki mają naturalną skłonność do ryzyka – tak w przypadku operacji finansowych, jak i w sportach. Bywają uzależnione od sporych dawek adrenaliny, życie nie szczędzi im też emocjonujących sytuacji. Piątki pozbawione emocji i ruchu stają się zgryźliwe i ponure.

W miłości boją się pełnego zaangażowania, a rodzinne obowiązki zdają się je przerażać. Potrafią uwodzić innych, są też bardzo romantyczne i marzą o emocjonujących przygodach we dwoje. Czasami mają wielkie kompleksy i nie doceniają swoich zalet. Odpowiedni partnerzy dla Piątek to inne Piątki oraz Trójki.

Powiązane