Wąż

Węże charakteryzują się wydłużonym, beznogim ciałem i aparatem szczękowym umożliwiającym niezwykle szerokie rozwarcie paszczy, a co za tym idzie połykanie ofiar w całości, brakiem błony bębenkowej i ucha środkowego. Węże są mięsożerne. Połykają ofiary w całości, mimo że często są one większe od samego węża. Połykanie polega na nasuwaniu się węża na swoją ofiarę. Mają dobrze rozwinięty narząd Jacobsona.

Wąż jest tajemniczy i skryty, przez to trudno mu zdobyć sympatię innych. Jest pełen energii i zawsze ma mnóstwo pomysłów, które chce od razu wcielić w życie. Z odwagą idzie przez życie i nie boi się wyzwań.

Uczucia – Tak jak wszystkie działania Węża są pełne i bezkompromisowe tak i uczucia jego są dojrzałe, głębokie i na całe życie. Nie następuje to jednak z dnia na dzień. Miłość Węża rozwija się stopniowo, upatrzony partner staje się z czasem jego „ofiarą”. Ofiarą jego bezgranicznej miłości, zazdrości i zaborczości.

Zdrowie i praca – Słabym punktem Węża jest jego żołądek.  Często Węże stosując samokontrolę doprowadzają się do silnych sytuacji stresowych, które w efekcie dają przykre dolegliwości żołądkowe. Nie gromadźmy więc nadmiaru energii, dajmy jej swobodnie przepływać aby z czasem nie prowadziła do wybuchów agresji i do choroby. Nadmiar energii Wąż zazwyczaj zużywa w pracy, której poświęca się bez reszty. Jest niezwykle ambitny, dobrze wykształcony i posiada dużą siłę przebicia. Taki szef jest bezwzględny dla swych podwładnych. Znajdzie każdy słaby punkt. Uważajmy na metody walki Węża, lubi on stosować nie tylko ich czyste formy. Na szczęście dość sporadycznie.

Powiązane